Blog

Blog

nolte-nk24667_manhattan.jpg

Výběr zařizovacích předmětů do interiérů není jen o barvách, ale také o stylu. Než se do konkrétního výběru pustíme, je třeba si definovat styl. Připravili jsme pro vás výběr těch nejčastějších stylů pro kuchyně..

 

img_1823.JPG

Kuchyňská linka může mít mnoho podob. Pokud chcete sladit interiér a doladit veškeré detaily, stojí za úvahu realizace formou zakázkové výroby. V takovém případě si můžete zvolit jakýkoli materiál, rozměr, detail a nic není „atyp“ s příplatkem. Více se dozvíte uvnitř článku.

schueller_c_strato_matt.jpg

Kuchyňský nábytek má své specializované veletrhy. Pravidelně se například každý sudý rok koná při veletrhu Salone del Mobile přehlídka kuchyní Eurocucina v italském Miláně. Co je ale k vidění v lihém roce, jako je ten letošní?

blog_druzstevni-bydleni.jpg

Chtěli byste si pořídit družstevní byt, nebo v něm už bydlíte a přemýšlíte, jak ho převést do osobního vlastnictví? Nebo jste členem družstva či společenstva vlastníků a uvažujete o investicích do nemovitosti, které by ji zmodernizovaly a vedly k úsporám energií? Narážíte přitom na obtížně řešitelné situace? Pak jsou následující řádky věnovány právě vám.

 

sophistic_concept2.jpg

Kuchyně není jen nábytek, ale je to také pracoviště. Proto je tak často k tomuto tématu skloňované slovo ergonomie. Než si probereme, co to ergonomie v kuchyni znamená, podíváme se nejdříve na význam tohoto slova obecně. Inspirujeme si u Henryho Forda.

 

 

2_Zermatt Tisch von CADA Design.jpg

Velký otevřený prostor s dostatkem světla patří mezi toužebná přání mnohých. Lidé si představují, jak se zde bude krásně vařit, přitom hostit přátele nebo mít děti na očích. Ano, doba malých zcela uzavřených kuchyní je dávno pryč.

Pamatujete si ještě, jak vypadaly kuchyně před rokem 1989? Nejenže se na jejich dodání muselo čekat řadu měsíců, ale výběr byl také velmi omezený. Podívejte se na vývoj našich kuchyní.

 

Kuchyně je srdcem domova, ať jsme zapálení gurmáni či nikoliv. Je to místo setkání a také prostor pro přípravu jídla, a tak bychom jejímu výběru měli věnovat dostatečnou pozornost. 5 tipů pro správný výběr kuchyně.

 

Kuchyně se od dob našich babiček velmi posunuly. Jejich vývoj je však velký i za posledních pár let. Jak vypadají ty trendové. Jakým směrem se vydat při rekonstrukci této části bytu?

mobalpa 52881-7-MeliaBlancLunaChene.jpg

Rad a návodů, jak postupovat při realizaci nové kuchyně, najdete na internetu, v magazínech nebo různých knihách celkem dost. Existuje však několik bodů, kterých byste se měli vyhnout, ať máte představu o stylu a typu kuchyně jakýkoli.