Blog

Jak na rekonstrukci kuchyně?

mobalpa 52881-7-MeliaBlancLunaChene.jpg

Rad a návodů, jak postupovat při realizaci nové kuchyně, najdete na internetu, v magazínech nebo různých knihách celkem dost. Existuje však několik bodů, kterých byste se měli vyhnout, ať máte představu o stylu a typu kuchyně jakýkoli.

 

sophistic_concept2.jpg

Kuchyně není jen nábytek, ale je to také pracoviště. Proto je tak často k tomuto tématu skloňované slovo ergonomie. Než si probereme, co to ergonomie v kuchyni znamená, podíváme se nejdříve na význam tohoto slova obecně. Inspirujeme si u Henryho Forda.

 

 

2_Zermatt Tisch von CADA Design.jpg

Velký otevřený prostor s dostatkem světla patří mezi toužebná přání mnohých. Lidé si představují, jak se zde bude krásně vařit, přitom hostit přátele nebo mít děti na očích. Ano, doba malých zcela uzavřených kuchyní je dávno pryč.

Pamatujete si ještě, jak vypadaly kuchyně před rokem 1989? Nejenže se na jejich dodání muselo čekat řadu měsíců, ale výběr byl také velmi omezený. Podívejte se na vývoj našich kuchyní.

 

Kuchyně je srdcem domova, ať jsme zapálení gurmáni či nikoliv. Je to místo setkání a také prostor pro přípravu jídla, a tak bychom jejímu výběru měli věnovat dostatečnou pozornost. 5 tipů pro správný výběr kuchyně.

 

Kuchyně se od dob našich babiček velmi posunuly. Jejich vývoj je však velký i za posledních pár let. Jak vypadají ty trendové. Jakým směrem se vydat při rekonstrukci této části bytu?