Všechny časté dotazy

Časté dotazy Jakým způsobem mám doložit účel nezajištěného úvěru, který jste mi poskytli?

Způsoby jsou dva a záleží, jaký jste si zvolili v Žádosti o úvěr.

První možností je doložit nám účel úvěru pomocí faktur, daňových dokladů (např. za nákup materiálu, stavební práce, …). Tento způsob dokládání vyžadujeme hlavně u úvěrů s požadavkem na státní podporu a také u úvěrů, které slouží na zpětnou úhradu nákladů již vynaložených prostředků na rekonstrukci.

Druhý, oblíbený a pohodlný způsob, jsou fotografie. Nemusíte mít žádnou krabici od bot plnou různých účtenek, vyfoťte svoji nemovitost před rekonstrukcí, dokumentujte průběh rekonstrukce a vyfoťte po rekonstrukci. Přidejte soupis prací, které v rámci rekonstrukce provedete. Opravdu je to takhle jednoduché. Navíc vás tím vším provedeme zde

Musím doložit rozpočet plánované rekonstrukce?

Ano. Podle rozpočtu či soupisu plánovaných prací víme, jaké práce se chystáte udělat. Soupis plánovaných či uskutečněných prací jednoduše uvedete k popisu fotky či vypíšete do komentáře v rámci nahrání fotek. Podle rozpočtu/soupisu kontrolujeme doložené fotky.

Kolik fotek mám zaslat?

Nahrajte minimálně 3 fotky PŘED (fotku celého domu, fotku s viditelným č. p. nemovitosti, fotku rekonstruované místnosti) a 3 fotky PO rekonstrukci. Suma sumárum – maximálně 10 fotografií PŘED a 10 fotografií PO rekonstrukci. Foťte, prosíme celé místnosti, nikoliv samotné detaily.

Foťte si i průběh rekonstrukce. Například pokud jsou součástí vaší rekonstrukce nové rozvody elektřiny či vody, vyfoťte rozkopanou stěnu. Fotky nahrajte do fotografií PO rekonstrukci. Fotky si také uložte. Mohou posloužit v budoucnu, ať už v rámci dalších prací či pro případ reklamace.

Opravdu stačí poslat jen fotky vč. soupisu provedených prací?

Opravdu. Nač sbírat a trápit se evidencí hromady papírů, dokladů, faktur. Jednoduše vyfoťte rekonstruované místo a fotky nahrajte na náš web.

Dokládat fotkami můžete, pokud jste tuto možnost zvolili v Žádosti o úvěr. V opačném případě je třeba doložit účel úvěru účetními či daňovými doklady (účtenky, faktury)

Jak se dozvím, že vám zaslané fotky stačí, že jsou v pořádku?

Na fotky se podíváme během 3 pracovních dní od zaslání. Kdyby se nám cokoliv nezdálo (nedostačující fotka či uvedená cena provedené práce nebude odpovídat obvyklým cenám), ozveme se během těchto tří dní a domluvíme se na dalším postupu.

Mám poslat fotky před a po rekonstrukci najednou?

Ne. Nejdříve nám zašlete fotky PŘED rekonstrukcí včetně soupisu plánovaných prací, to uveďte do popisu fotky nebo do komentáře. Proveďte rekonstrukci, ideálně dokumentujte i její průběh. Pak rekonstrukci či jiné úpravy vašeho bydlení vyfoťte a nahrajte do sekce PO rekonstrukci. Do popisu či komentáře uveďte, co fotka dokumentuje, a do pole cena uveďte cenu popsané úpravy.