Prvok od Buřinky byl odhalen!

V úterý 18. srpna se uskutečnila unikátní akce Ostrov: Prvok, na které jsme představili první 3D tištěný plovoucí dům v ČR. Ze Střeleckého ostrova se tak na jeden den stal ostrov obývaný Prvokem, odborníky na 3D tisk, kapelami, stánky s bohatým doprovodným programem pro děti i dospělé. A byla to neuvěřitelná jízda!

Pro nejmenší účastníky jsme připravili program, kde si děti skládaly vlastního Prvoka, který je dostupný v nejnovější verzi časopisu ABC, malovaly na kameny a plnily jednoduché úkoly. K tomu všemu jim hrála kapela Kašpárek v rohlíku. Zasoutěžit si mohli i rodiče. Hlavní výhrou byl víkendový pronájem luxusního vozu. Pestrý hudební program doplňovala svými rozhovory moderátorka Michaela Maurerová, kterou v jejím nadšení nezastavil ani prudký déšť. Během jednoho dne si náš dům prohlédly stovky návštěvníků. První 3D tištěný dům v České republice je totiž zajímavý zvenku i zevnitř. Prvok se kromě vytištěných betonových stěn pyšní i unikátním interiérem. Moderní nábytek na míru z kvalitních materiálů, chytré technologie, skvělé využití prostoru a inspirace organickým světem spoluvytváří udržitelné a zároveň esteticky příjemné bydlení.

Návštěvníky nejvíce zaujalo, jak efektivně Prvok nakládá s vodou. Jeho recirkulační sprcha dokáže uspořit až 80 % vody a dešťovou vodu využívá nejen na zalévání rostlin na své zelené střeše, ale také si ji ukládá do nádrží umístěných pod pontonem. V interiéru obdivovali police vyrobené z 6 tisíc let starého dřeva i nádherné doplňky od českých sklářů.

Pokud jste jej v daný den nestihli, nevadí. Prvoka můžete navštívit od 5. 9. do 16. 9. a po té od 27. 9. do 3. 10. na Smíchovské náplavce vždy v čase od 13 do 18 hodin, v mezi čase od 17. 9. do 26. 9. si ho můžete standardně prohlédnout na Střeleckém ostrově.