Co se stane, když dítě dosáhne v průběhu spoření plnoletosti?

Od začátku spoření jsou peníze, které vložíte na stavebko uzavřené pro dítě, jeho majetkem. Ode dne jeho osmnáctých narozenin se však mladý člověk stává navíc i správcem svého stavebka. Pro nás to znamená, že v souladu se zákonem už můžeme informace o spoření sdělovat pouze zletilému majiteli účtu. Stav účtu stavebního spoření svého dítěte tak už neuvidíte ve svém Georgi, stejně tak výpověď smlouvy už vyřídí jenom váš potomek.

Proto vám doporučujeme včas navštívit pobočku České spořitelny i s vaším potomkem, a zřídit pro něj internetové bankovnictví George, které je naším komunikačním kanálem, aby měl o svém stavebku přehled. Spořit na stavebko můžete i nadále, jak jste zvyklí. Všechny podmínky smlouvy a dohodnuté náležitosti zůstávají stejné.

Po dosažení plnoletosti může Váš potomek peníze použít na cokoli, stejně tak může využít úvěr ze stavebního spoření s výhodnou úrokovou sazbou, kterou garantujeme už při založení stavebka. Úvěr lze využít na pořízení vlastního bydlení nebo financování bytových potřeb.

Pomohla vám tato informace?