Financování družstevního bydlení. Jak na to?

 

Chtěli byste si pořídit družstevní byt, nebo v něm už bydlíte a přemýšlíte, jak ho převést do osobního vlastnictví? Nebo jste členem družstva či společenstva vlastníků a uvažujete o investicích do nemovitosti, které by ji zmodernizovaly a vedly k úsporám energií? Narážíte přitom na obtížně řešitelné situace? Pak jsou následující řádky věnovány právě vám.

 

Pár faktických informací na úvod – vlastníkem družstevního bytu nebo bytového domu je právnická osoba – bytové družstvo. Kupující si pořizuje družstevní podíl, který je ze zákona spojený s právem na nájemní smlouvu k bytové jednotce na dobu neurčitou. Nespornou předností je nižší cena členského podílu v družstvu ve srovnání s koupí bytu. Člen má také možnost spolupodílet se na rozhodování bytového družstva.

 

Družstevní bydlení bylo populární v minulosti, pak o něj zájem mírně opadal a nyní je opět na vzestupu zejména díky iniciativě developerů, kteří přichází s nabídkou výhodného financování nových bytů na principu družstevního bydlení.

 

Jak financovat družstevní byt? Na hypotéku zapomeňte!

 

Když si budete chtít pořídit družstevní byt, klasická hypotéka vám s jeho financováním většinou nepomůže. Proč? Jak už bylo popsáno, nestáváte se vlastníkem bytu, ale kupujete si „jen“ podíl v bytovém družstvu. A pokud nemůžete odkoupit váš do osobního vlastnictví, nemůžete jej použít jako zástavu pro hypoteční úvěr. Jak z toho bludného kruhu ven?

 

Pokud máte možnost v adekvátní hodnotě zastavit jinou nemovitost, máte vyhráno, a šance získat hypotéku se otevírá. Ruku na srdce – kdo však tuhle možnost má.

Nevzdávejte to! Naštěstí je tu stavební spoření

 

Budete překvapeni, jak snadná cesta k financování družstevního bydlení se stavebkem může být. Úvěry ze stavebního spoření na družstevní bydlení nejsou ničím novým, ale až nyní díky vysokým objemům poskytnutých úvěrových prostředků získávají zcela novou dimenzi.

 

 

Žádné drobné! Půjčit si můžete až 2,5 mil. Kč

 

Na prvním místě jsme v tomto ohledu u nás v Buřince. Na financování družstevního bytu vám poskytneme až 2,5 mil. Kč. Roční úroková sazba je 3,99 % a doba splatnosti až 18 let. S Buřinkou oceníte výhody anuitní splácení – tedy že úvěr splácíte už 1. splátkou. Úroková sazba je sjednaná jako pevná na dobu tří let, poté se může změnit podobně, jako je tomu u hypotéky. Vedení úvěrového účtu je zdarma. Poplatek za poskytnutí úvěru je 1 % z výše úvěru, max. 7.500 Kč. Není třeba mít uzavřenou smlouvu o stavebním spoření. Zaplacené úroky lze odečíst od daňového základu. A hlavně – nepotřebujete ručit nemovitostí! Více informací najdete zde.

 

Příklad úvěru na pořízení družstevního bydlení za 2 000 000 Kč

Výše úvěru2.000.000 Kč
Měsíční splátka13.088 Kč
Úroková sazba3,99 % p.a.
Fixace úrokové sazby3 roky
Splatnost úvěru18 let
Vedení účtuZDARMA
Poskytnutí úvěru7.500 Kč
RPSN4,16 %

Z družstevního do osobního? Jděte do toho s HYPOúvěrem od Buřinky

 

Ač má družstevní bydlení své výhody, včetně nižší pořizovací ceny, nic naplat – osobní vlastnictví bytu je cílem většiny z nás. Pokud máte tu možnost odkoupit družstevní byt, nebo obecní byt, do osobního vlastnictví, určitě to minimálně zvažte. HYPOúvěr od Buřinky vám pomůže překonat peripetie s financováním a dočasným zajištěním nemovitostí.

 

Využíjte bezkonkurenční úvěr na družstevní bydlení od Buřinky
Dle nezávislých recenzí Buřinku doporučuje 98 % klientů (hodnoti.me).

 

Chcete, aby byla kuchyně trendová?

Přečtěte si článek o trendech odkaz.