Odhalte nečekané inspirace pro vaší kuchyň

Ing. Iva Bastlová, DiS.

Kuchyňská linka může mít mnoho podob. Pokud chcete sladit interiér a doladit veškeré detaily, stojí za úvahu realizace formou zakázkové výroby. V takovém případě si můžete zvolit jakýkoli materiál, rozměr, detail a nic není „atyp“ s příplatkem. Taková kuchyně byla k vidění na veletrhu Design Shaker při doprovodném programu Vzorový byt (www.vzorovy-byt.cz)

 

Kuchyně ze vzorového bytu navrženého ve stylu digitální romantiky.
Kuchyně ze vzorového bytu navrženého ve stylu digitální romantiky.
Komentovaná prohlídka Vzorového bytu probíhala každý den.
Komentovaná prohlídka Vzorového bytu probíhala každý den.
 Kuchyňská linka návštěvníky velmi zaujala, na expozici bylo plno.
Kuchyňská linka návštěvníky velmi zaujala, na expozici bylo plno.

Linka byla navržena jako lineární doplněná o ostrůvek, na který rovnou navazoval jídelní stůl. Tím byla docílena plynulost pohybu v kuchyni a zabezpečen pracovní trojúhelník na lince (varné centrum, mycí centrum a zásoby).

 

str-13-trojuhel.jpg

Návštěvníky zaujala kombinace materiálů. Na dvířkách byly použity materiály T.acrylic v bílé a tmavě šedé barvě doplněné na dvou čelech o lehce nazlátlý kovolaminát Homapal, který byl použit i na obkladu v obývací části. Tím se linka zvýraznila a interiér jako celek se krásně propojil. Pracovní deska byla vyrobena z kompaktu s horním laminátem True Scale od Formici, který velmi věrně imitoval mramor. Výhodou této desky je možnost instalace dřezu ze spodu. V tomto případě pak na desce nejsou žádné výstupky a přechody, a údržba je mnohem snadnější. Ze stejného materiálu, ale v jiném dekoru byl vyroben jídelní stůl.

img_1697.JPG
5o0a5982.JPG

Kromě celku stojí za zmínku řada detailů:

  • V celé kuchyni byly použity plnovýsuvy Blum ve stejné barvě (tmavě šedé) jako dvířka, aby vše opravdu ladilo. Výsuvy byly doplněny o vnitřní vybavení, které je pro uživatele velmi komfortní.
  • Zakázková výroba umožňuje zvolit si materiál na cokoli. A tak byly vnitřní korpusy ostrůvku v pastelové růžové barvě jako konferenční stolek a skříňka v obývací části.
  • Zlatý kovolaminát byl pro návštěvníky překvapením, na těchto dvířkách byly hrany v dřevodekoru, který ladil s jídelním stolem.

  • Zajímavý byl i obklad za pracovní deskou. Ten byl vyroben z desky T.board (hliníkový sendvič) potištěný digitálně motivem, který ladil s pracovní deskou
5o0a5885.JPG
  • Řadu návštěvníků zaujalo bezchúchytové otevírání dvířek. Na lince byl elektrický systém servo-drive a na ostrůvku byl zvolen mechanický systém tip-on.
  • Netradiční bylo i použití úchytek v jedné řadě na ostrůvku, což je současným trendem v zahraničí.
img_1745.JPG
  • Spotřebiče byly plně vestavěné (myčka, lednice) a ty pohledové byly v bílé barvě, aby nerušily a působily decentně (varná deska, trouba, ale i dřez a baterie).

A kolik taková kuchyně stojí?
Protože je Buřinka (Stavební spořitelna České spořitelny) hlavním partnerem expozice, byla pro návštěvníky připravena i kompletní kalkulace. Kuchyňská linka s ostrůvkem a jídelním stolem stojí 266 110,- Kč včetně DPH, dopravy a montáže. V ceně jsou i veškeré spotřebiče.

Díky Úvěru od Buřinky můžete mít novou kuchyni již za 1460 Kč.
Dle nezávislých recenzí Buřinku doporučuje 98 % klientů (hodnoti.me).

Chcete, aby byla kuchyně trendová?

Přečtěte si článek o trendech odkaz.

Kuchyně dnes a včera. Jaké byly kuchyně před rokem 89? Pojďte zavzpomínat.

Projděte si krok za krokem v našem doporučení odkaz.